Strona główna
  czerwone pajączki na roślinach

Between Blank Pages

Temat: Czerwone pajączki. Ratunku!
Czerwone pajączki. Ratunku!
Bardzo proszę o pomoc, mieszkam we Wloszech na ostatnim pietrze budynku,
moj caly balkon usiany jest milimetrowymi czerwonymi pajączkami.
Czy wiecie czy są one szkodnikami roślin balkonowych?
I jak sie ich mozna pozbyc...
taki piekny balkon a one sa wszedzie. Prosze o pomoc.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,309,12639722,12639722,Czerwone_pajaczki_Ratunku_.htmlTemat: Czerwone pajączki. Ratunku!
Nie są to przędziorki niszczące rośliny lecz rodzaj roztocza żywiącego się
kurzem i rozkładającą się materią organiczną. W Polsce ze względu na klimat są
rzadkie i spotykamy je tylko w lasach, w ciepłych krajach są częściej
spotykane. W odróżnieniu od przędziorków czy innych żerujących na roślinach
roztoczy są większe (przędziorki maja około 0,4mm długości i są prawie
niewidoczne gołym okiem) czerwone i przypominają małe pajączki. Można je
zniszczyć środkami na muchy lub inne owady.
Jurek

Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,309,12639722,12639722,Czerwone_pajaczki_Ratunku_.html


Temat: palmy i brązowe liscie
palmy i brązowe liscie
palma puszcza nowe liscie, ale są one słabe w kolorze, a potem szybko
brązowieją na końcach. Co może być powodem? Zauważyłam też te małe czerwone
pajaczki na niej, ale czytałam, że one raczej nie szkodzą roslinie tylko są
pomocne. Zauważyłam też kropki na lisciach, takie lepkie, ale to chyba jajka
tych pajaczków. Co jest przyczyną wysychania lisci.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,309,25094753,25094753,palmy_i_brazowe_liscie.html


Temat: Nie potrafię rozróżnić...
To te czerwone pajączki to przędziorki?! Zawsze widywałam je na rozgrzanych
kamieniach i ścianach, gdzie raczej roślin brak :(
Nie widziałam chyba przędziorka samego w sobie, natomiast zawsze rozpoznaję ich
atak po objawach ich obecności: liście robią się suche, żółte i otoczone
delikatną pajęczyną. Przy zwykłych pająkach liście nie żółkną, bo pająki nie ssą
ich soków. Liśc jest po prostu otoczony pajęczyną i raczej się nie zmienia
wizualnie.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,309,95842505,95842505,Nie_potrafie_rozroznic_.html


Temat: Witam. Ja tu nowa i od razu z problemami.
Witam. Ja tu nowa i od razu z problemami.
Dwa i pol miesiaca temu objelismy w posiadanie (znaczy wynajelismy) bardzo ladna parcele pod miastem. 5000m2 terenu z sadem (orzechy wloskie, migdalowce, morele, chyba-sliwki, jakby-sliwki, wisnio-czeresnie, czeresnio-wisnie, jablonio-pigwy, cytryny, granaty, figi) Tak oto, my dzieci z miasta kompletnie zieloni w temacie upraw jakichkolwiek, powoli wgryzamy sie w wies, ciezko nam idzie, ale jestesmy pelni zapalu :) Po ostatnim obejsciu sadu jestesmy zaniepokojeni tym co zobaczylismy na drzewach. "Cos" nam je zjada, gryzie, niszczy!

Slemy wiec glosne SOS !!!

Wszystkie objawy "czegos" dreczacego kazde drzewo sa tutaj:

www.polcom.cl/sad/choroby/
Prosimy sie nie smiac :) Naprawde nie wiemy czy jakby sliwka to sliwka, czy jablon to jablon, czy pigwa. O roznicy miedzy wisnia i czeresnia nawet nie wspomne, gdyz sami tubylcy maja z tym problemy. Dla nich ciemna czeresnia to wisnia.

Chcialam zaznaczyc, ze poki co sa to pojedyncze liscie/owoce. Cale drzewa, choc na nasze oko nieco zdziczale przez brak docinania, rozwijaja sie raczej poprawnie. Migdalow, moreli zatrzesienie, innych owocow tez niemalo, na orzechach pojawiaja sie juz pomalu pierwsze orzeszki. Idea jest taka zeby zadzialac nim bedzie za pozno.

Dla porzadku dodam, ze teraz mamy wiosne, gdyz pomieszkujemy na poludniowej polkuli, a konkretnie w Chile, pod stolica :)

Z dostepnoscia preparatow ochrony roslin problemow nie ma zadnych, byleby znany byl glowny skladnik, ewentualnie nazwa szkody na ktora ma dzialac. Np chwasty bardzo porzadnie wykonczyl lokalny odpowiednik Roundup'a.

Sad jak i zreszta calosc terenu jest dosc mocno zaniedbana, poprzedni wynajmujacy niczym sie nie przejmowali a i mieszkali tylko rok. Dosc dlugo tez wlasciciel szukal nastepcow. Trafilismy sie my, zmeczeni zyciem w glosnej, zanieczyszczonej stolycy. I jak juz mamy te drzewa to dobrze byloby cos z nich zrywac :)

Dodam jeszcze, ze potrzasajac galazkami nad biala kartka, oprocz kilku muszek, z orzecha bodaj, wypadl taki mikroskopijny, czerwony pajaczek, a chyba z moreli taki malutki, podluzny, szarawy robaczek z wasami. Nie udalo sie ich uwiecznic na fotkach dlatego nie pamietam, ktory z czego, a dalsze trzesienie galazkami nie wysypalo nikogo wiecej.

Za wszelka pomoc bedziemy wdzieczni :)

Ps.: Cytryny, figowca i najbiedniejszego orzecha podsypujemy nawozem o skladzie:

Azot: 18%
Fosfor: 19%
Potas: 19%
Mikroelementy: Magnez, Siarka, Wapn

a takze otaczamy kregami trutki na slimaki eksterminujac ich cale narody.


Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,309,50575781,50575781,Witam_Ja_tu_nowa_i_od_razu_z_problemami_.html


Temat: miniaturowe czerwone pajączki
to przędziorki - nazywane czerwonymi pajaczkami (czasami mają cielisty, brazowy
kolor)
atakuja rośliny ozdobne w domu jesli powietrze jest zbyt suche, są tez
szkodnikami upraw ogrodniczych

Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25,61159022,61159022,miniaturowe_czerwone_pajaczki.html


Temat: Pomocy, moja orchidea pada
przedziorek
Przędziorek


Spośród szkodników roślin doniczkowych przędziorek jest tym, którego najtrudniej odstraszyć i zwalczyć, gdyż jest odporny na wiele środków chemicznych
Przędziorek należy do najgroźniejszych szkodników roślin doniczkowych, głównie dlatego, że jest mniej niż inne szkodniki podatny na działanie dostępnych na rynku środków, chemicznych. Podczas upalnego lata przędziorek może zaatakować także uprawy roślin na polach.

Łatwy lup
Każda roślina, która ?przeżywa stres", czyli jest w gorszym stanie, może być zaatakowana przez szkodniki. Musimy więc nieustannie kontrolować, czy rośliny majq odpowiednie warunki wzrostu. W przypadku roślin hodowanych w domach oznacza to, że są dobrze wietrzone, mają zapewnioną odpowiednią wilgotność, nie są nadmiernie nawożone, podaje się im odpowiednią ilość wody i nie są zarażone jakąś chorobą. Przędziorki wyrządzają najwięcej szkód od czerwca do września, ale czas ten może się wydłużyć w sprzyjających warunkach. Terminem ?przędziorek" określa się kilka różnych gatunków szkodników, Jednakże tymi dziesiątkującymi rośliny są: przędziorek chmielowiec (Tetran y-chus urłicce) oraz przędziorek szklarniowiec (Tetranychus cinnaba-rinus).
Przędziorek jest popularnie zwany czerwonym pajączkiem. Jednak samce żadnego z tych gatunków nie są czerwone. Są one raczej półprzeźroczyste i żółtozielone, ale zaobserwowano tez, ze potrafią przybierać barwę liścia rośliny, na której żerują. Natomiast samice T, cmna-bańnus są pomarańczowoczerwone przez większą część roku, a samice T. urfrcce stają się jaskrawoczerwone jesienią, przed hibernacją, Przędziorki, które powodują wiele szkód, nie powinny być mylone z małymi czerwonymi pajączkami, od których roi się na ścieżkach i ścianach domów w lecie, są to rubinówce, które wprawdzie mogą wyrządzać pewne szkody roślinom rosnącym na zewnątrz, ale rzadko żerują na roślinach pokojowych lub szklarniowych.
Szybka reakcja
Przędziorki są blisko spokrewnione z pająkami, ale są znacznie od nich mniejsze. Mają 0,5 mm długości. Gdy raz się zadomowią, tworzą wielkie, ruchliwe kolonie. Same roztocza będą znacznie lepiej widoczne, jeśli w prosty sposób skłonimy je do ruchu: odwracamy liść spodem do góry i kładziemy palec na jego górnej powierzchni. Ciepło naszego ciała wystarczy, zęby pajączki zaczęły się poruszać. Należy umyć ręce przed dotknięciem innej rośliny,
Pierwsze oznaki ataku dość trudno zauważyć i najczęściej inwazja jest już daleko posunięta, nim zaczniemy reagować, a prędkość działania ma ogromne znaczenie dla udanej walki z przędziorkiem. Jak najszybsze wykrycie szkodnika i niezwłocznie podjęte przeciw niemu zabiegi mogą zadecydować o życiu lub śmierci rośliny. W niektórych przypadkach szkody będą jednak tak wielkie , że roślinę trzeba po prostu wyrzucić.
Jak szkodzą
Młode i dojrzałe przędziorki żerują, wysysając soki z tkanek rośliny, W ten sposób na powierzchni liści powstają delikatne cętki, będące pierwszym symptomem pojawienia się szkodnika. Atak obejmuje zarówno liście i pąki, jak i kwiaty, Kiedy kolonia osiedli się w nowym miejscu, szkodniki zaczną niszczyć inne liście, a także pąki i kwiaty. Charakterystyczna dla przędziorka pajęczynka jest najwcześniej widoczna w pochewkach między liśćmi a łodygą. W miarę rozrastania się kolonii szkodników wzrasta ilość wytwarzanej przez nie pajęczyny, przez co roślina w końcu wygląda jak zapakowana w delikatny jedwab, w którym roi się od pajączków, jaj, pustych skorupek i wylinek. Kolejnym sygnałem ataku jest odbarwienie oraz brązowienie liści, które w końcu tez więdną i opadają.
Odporne odmiany
Profesjonalni hodowcy pomidorów skarżą się, że coraz więcej problemów wywołują tak zwane hipotoksyczne odmiany przędziorka, które wyewoluowały z jego dwóch pospolitych gatunków i mogą zacząć atakować także rośliny pokojowe lub te spokrewnione z pomidorami.

PREPARATY SKUTECZNE W WALCE Z PRZĘDZIORKIEM
Substancja czynna
Zawsze należy szukać na opakowaniu insektycydu nazwy substancji czynnej. Producenci wciąż zmieniają nazwy produktów , więc musimy zwracać uwagę na związki wspólne dla wszystkich preparatów, czylr substancje czynne.
Insektycydy na bazie mydła
Dostępne środki na bazie mydła skutecznie działają w przypadku mniejszych inwazji, Należy po nie sięgnąć, jeśli nie chcemy lub nie możemy użyć środków chemicznych. Żeby wytępić kolonie przędziorka, trzeba je używać nreprzerwanie przez dłuższy czas.
Inne możliwości
Na rynek wchodzą wciąż nowe produkty. Przed ich zastosowaniem musimy uważnie czytać instrukcje i wybrać środek najbardziej nam odpowiadający.

Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,45873,61891657,61891657,Pomocy_moja_orchidea_pada.html


Temat: Czy słyszałyście o roślinie pochłaniającej kurz ?
Ja słyszałam czymś takim jak skrzydłokwiat. W większości kwiaciarni
można go dostać.

"Pochodzi z tropikalnych rejonów Ameryki. Jego nazwa nawiązuje do
kształtu kwiatostanu. Łatwy w uprawie, ma zbawienny wpływ na nasze
zdrowie.

Już same żywo zielone, błyszczące liście tej rośliny są piękną
ozdobą mieszkania. Uroku dodają jej białe żagielki kwiatów. Są one
trwałe – pojawiają się przez całe lato i utrzymują nawet przez 2-3
miesiące, a przed zaschnięciem zielenieją. Niekiedy roślina zakwita
ponownie zimą, jeśli ma zapewnioną dużą wilgotność powietrza.

Skrzydłokwiat jest naszym sprzymierzeńcem w oczyszczaniu powietrza z
toksycznych substancji, wydzielanych m.in. z mebli, wykładzin oraz z
plastikowych obudów sprzętu elektronicznego i RTV. Warto mieć go w
mieszkaniu – wdzięcznie wyglądają odmiany miniaturowe o wysokości
ok. 30 cm, a także odmiana „Mauna Loa”, dorastająca do 1 m.

Roślina jest łatwa w uprawie. Nie lubi bezpośredniego
nasłonecznienia, woli półcień i temperaturę 18 – 21 stopni C. latem
i 16-18 stopni C. zimą. Źle znosi przeciągi i wyziewy z urządzeń
gazowych. Lubi zraszanie i doskonale rośnie w wilgotnych
oranżeriach. W celu utrzymania wilgoci stawiamy doniczkę na
podstawce z kamykami i wodą lub w większym pojemniku z wilgotnym
torfem. Latem podlewamy 2-3 razy w tygodniu, zimą ograniczamy
podlewanie do 1-2 razy w tygodniu.

Nawozić należy ją umiarkowanie – latem, w okresie kwitnienia, co 2
tygodnie płynnym nawozem dodanym do wody. Konieczne jest też
ścieranie wilgotną szmatką kurzu z liści, ale ich nie nabłyszczamy.
Roślina nie wymaga szczególnego cięcia – usuwamy jedynie zaschnięte
liście i kwiaty.

Skrzydłokwiaty przesadzamy corocznie na wiosnę do zasobnej ziemi
gliniastej z dodatkiem torfu. Przy okazji możemy starsze, duże
rośliny rozmnożyć przez podział bryły korzeniowej. Po podziale
doniczki trzymamy w miejscu cienistym o temperaturze 21 st. C. aż do
pojawienia się nowych liści. Skrzydłokwiaty lubią towarzystwo.
Ładnie wyglądają w zestawieniu z roślinami o ozdobnych liściach.

Roślina sama poinformuje nas, że „ma kłopoty”:
1) Zwisające liście oznaczają, że roślina jest zasuszona - należy
zanurzyć doniczkę w wodzie i podlewać częściej.
2) Roślina nie kwitnie – należy dokarmić ją nawozem, sprawdzić, czy
nie wymaga przesadzenia lub podziału, zwiększyć wilgotność.
3) Liście bledną i żółkną – roślina stoi w zbyt nasłonecznionym
miejscu. Przestawiamy w półcień.
4) Liście żółte, z pajęczynką pod spodem – zaatakowane przez
przędziorka ”czerwonego pajączka”. Roślinę opryskujemy odpowiednim
preparatem insektobójczym.
5) Liście zniekształcone i lepkie, z zielonymi owadami – roślina
zaatakowana przez mszyce – usuwamy chore liście, pozostałe
opłukujemy dokładnie wodą. Jeśli jest ich dużo opryskujemy
preparatem Bioczos BR lub Spruzit 04 EC."
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,49213,86301172,86301172,Czy_slyszalyscie_o_roslinie_pochlaniajacej_kurz_.html Odnośniki
 : Between Blank Pages
 : Czerwone gitary-każdy swoje dziesięć minut ma
 : czerwona strzałka przy ściąganiu w u torrent
 : Czerwone Gitary mp3 Ściągnij teraz
 : czerwony nalot pod silikon przy wannie
 : Czerwone i bure chodz ze mną na górę
 : Czerwone Gitary Wezmę Cię ze sobą teledysk
 : czemu Morze Czerwone jest mocno zasolone
 • sprawdzajaca;sie;prognoza;pogody
 • audio cd 0 bajtow
 • wyszlam z horoby alkoholowej i depresji
 • mahmoud;jamal
 • koncowki do rapidografow
 • rodney powell
 • eto moj dom
 • gwiadzista noc nad rodanem
 • fajerwerki hestia he 0077
 •  . : : .
  Copyright (c) 2008 Between Blank Pages | Designed by Elegant WPT